Во Недела (09.12.2018) со почеток во 15:00 часот ВМРО – ДПМНЕ закажува ПРОТЕСТ (протестен марш) кој ќе се одржи во Кочани.

Збирно место е „Градски парк“ – Кочани од коде протестниот марш ќе продолжи низ улиците во Кочани а ќе заврши на платото во Градскиот Трговски Центар, каде свое обраќање ќе има Христијан Мицкоски – Претседател на ВМРО – ДПМНЕ.

ОК на ВМРО ДПМНЕ – Кочани ги поканува сите свои членови и симпатизери да се приклучат на протестот.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари