Во организација на Џудо Федерацијата на Македонија а со техничка организација на Џудо клубот „Гладијатор“ од Кочани, во Недела во Спортската сала на ОУ „Св. Кирил и Методиј“ ќе одржи „Државното екипно првенство“ во џудо за сениори.

Првенството започнува во 11:00 часот а влезот е бесплатен.

Ова е прво натпреварување од ваков тип што некогаш се организирало во Кочани и претставува убаво можност не само за промоцијата на овој боречки спорт и шанса за љубителите на спортот масовно да го посетат и да се уверат во неговите квалитети.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари