На 17.01.2019 година во Пoлициската станица Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, полициски службеници ги лишиле од слобода С.П.(26), Д.М.(28) и М.А.(35), сите од Кочани. При претрес кај лицата била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари