На 13.02.2019 година во 20.00 часот во ПС Кочани, Г.Д. (47) од с. Бурилчево, кочанско пријавил дека во утринските часови движејќи се покрај рака Брегалница во атарот на с. Бурилчево, пронашол стара рѓосана боева муниција, односно 40 куршуми.

Куршумите се предадени на Дирекцијата за заштита и спасување ПО ЗС – Кочани.

ИЗВОР: СВР – Штип 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари