На 19.02.2019 година во 11.35 часот во ПС Кочани од Општата болница Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен Р.М.(60) од с.Долни Подлог, кочанско со повреди во пределот на десната рака здобиени при работа во Оранжерии во атар на с.Долни Подлог.

Увид на метото на настанот извршила екипа од ПС Кочани и инспектор за безбедност и здравје при работа.

ИЗВОР: Дневни билтени СВР – Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари