Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Љ.Л.(34) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 20.03.2018 во близина на село Чешиново, во патничко возило, управувано од пријавениот, истиот овозможил на 16-годишна девока од село Зрновци да користи марихуана.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари