Во Сабота и Недела стартува пролетниот дел од Првата фудбалска лига за жени. На програмата се натпреварите од 14-тото коло во кое „жетварките“ ќе гостуваат на се подобрата екипа на „Речица“.

Комплетни двојки од 14-тото коло:

„Речица“ –„Кочани“

„Каменица Саса“ – „Плачковица“

„Тиверија“ – „Прилеп“

„СЦ Истатов“ – „Атлетико“

„Драгон“ – „Борец“

„Топ Гол“ – „Ас Јунајтед“

„Љуботен“ – „Тетово“

Натпреварот со „Речица“ кочанчанки ќе го одиграат во сабота.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари