Денес околу пладне во близина на Брана „Гратче“ избувнал пожар кој благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна Единица било спречено пожарот да се прошири и да има поголема штета од направената.

Имено, во 11:57 часот во ТППЕ – Кочани било пријавено дека во непосредна близина на круната на Брана „Гратче“ гори сува трева и нискостеблеста шума.

Интервенирано е со тројца пожарникари и две противпожарни возила  кои по два часа успеале во 14:15 часот пожарот да го изгаснат.

С. Ивановски

42

4445

43

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари