Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.Ц. (29) од село Бели-Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.

На 05.02.2019 година околу 02,30 часот во Кочани, во казино пријавениот, физички го нападнал вработениот П.М. (22), при што со сигнален пиштол, му нанел телесни повреди во пределот на грбот.

ИЗВОР: Дневни билтени СВР – Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари