Во Недела продолжуваат натпреварите во Трета Фудбалска Лига – Исток.

На програмата е 18-тото коло во кое водечкото „Осогово“ ќе биде домаќин на екипата на „Малеш“ од Берово со реални шанси да ја задржи досегашната разлика на табелата.

Во 18-тото коло се среќаваат:

„Осогово“ – „Малеш“

„Овче Поле“ – „Слога 1934“

„Рудар“ – „Работник“

„Кежовица“ – „Брегалница сениори“

Натпреварите започнуваат во 15:30 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари