Во Сабота на програмата се натпреварите од 19-тото коло во Првата Фудбалска Лига за жени.

На стадионот „Никола Мантов“ во Кочани со почеток во 11:30 часот екипата на „Кочани“ ќе му биде домаќин на „Топ Гол“.

Освен овој натпревар на другите терени се среќаваат:

„Каменица Саса“ – „Тиверија“

„СЦ Истатов“ – „Љуботен“

„Речица“ – „Драгон“

„Атлетико“ – „Прилеп“

„Плачковица“ – „Ас Јунајтед“

„Тетово“ – „Борец“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари