На Меѓународниот карате турнир „Охрид Опен 2019“ единствениот каратист од Карате Клубот „Партизан“ кој зеде учество е Кристијан Грозданов.

Тој настапи во две категории и освои два медали од кои еден златен и еден сребрен.

Грозданов златото го освои во категоријата „кадети“ до 57 килограми а среброто во категоријата “кадети“ до 52 килограми.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари