Во 25-тото коло од Третата Фудбалска Лига – Исток се одиграа само два натпревара.

Во Берово лидерот на табелата и новиот второлигаш „Осогово“ без поголеми проблеми го совлада „Малеш“ со 3:1 (2:0), а додека во Виница „Слога 1934“ продолжува со добрата и ефикасна игра. Виничани денес го совладаа „Овче Поле“ со 3:0.

Слободни во ова коло беа екипите на „Брегалница сениори“ и „Рудар“.

До крајот на првенството остануваа да се одиграат уште три кола.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари