Сабота, 07 Јуни 2014 година, дата која со златни букви ќе биде запишана во фудбалската историја на Кочани.

За прв пат Кочани во фудбалот доби Шампион во најелитното натпреварување.

Сосема заслужено шампионската титула во натпреварувачката 2013/2014 ја понесоа девојчињата од ЖФК „Кочани“ кои во последниот натпревар како домаќини кој ништо не решаваше, во една еуфорична атмосфера ја совладаа екипата на „Ас Јунајтед“ од Струга 6:3 (1:2).

По завршување на натпреварот Претседателот на ФФМ Илчо Горгиоски и го врачи шампионскиот пехар на Ана Веселинова – капитен на ЖФК „Кочани“.

С. Ивановски

P3500824P3510170---CopyP3510135

P3500835

P3500882

P3510129

P3510126

P3510242

P3510260

P3510393

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари