Се одигра и вториот натпревар од група „Б“ на годинешните „Илинденски спортски игри 2019“.

Домаќинот „Чешиново“ го совлада „Долни Балван“ и со три освоени бода се изедначи на табелата со екипата на „Соколарци“.

Први во водство дојдоа играчите од „Долми Балван“,  но домаќинот сепак до крајот на првото полувреме успеаја да го изедначат резултатот, а со погодок во вториот дел и да дојдат до значајна победа.

Возбудувањата продолжуваат во Сабота кога на програмата се натпреварите од  групата „А“.

17:00 часот  „Облешево“ – „Карбинци“

19:00 часот  „Чифлик“ – „Крупиште“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари