Денес се одиграа натпреварите од првото коло во групата „А“ од годинешните „Илинденски спортски игри“.

На два натпревари се постигнати вкупно девет погодоци што е потврда дека сите екипи играа офанзивен фудбал, фудбал за гол повеќе од противникот.

Најпрвин се одигра натпреварот „Облешево“ – „Карбинци“. По резултат без погодоци во првото полувреме, Облешевци во второто полувреме се разгоропадија и постигнаа четири погодока за конечни 4:0.

На натпреварот „Чифлик“ – „Крупиште“ беа постигнати пет погодоци. „Чифлик“ првиот дел го доби со 1:0 за да на крајот триумфира со 3:2.

Натпреварите продолжуваат утре (Недела) кога на програмата се двата натпревари од второто коло во групата „Б“:

17:00  „Долни Балван“ – „Соколарци“

19:00  „Спанчево“ – „Чешиново“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари