По еден викенд пауза поради обврските на женската сениорска репрезентација во сабота и недела продолжуваат натпреварите од Првата Фудбалска Лига за жени. Се играат натпреварите од второто коло во кое „Кочани“ ќе му биде домаќин на Шампионот „Драгон“ од Скопје.

Двојки за второто коло:

„Кочани“ – „Драгон“

„Каменица Саса“ – „Тиверија“

„Плачковица“ – „Истатов“

„Шкендија“ – „Ас Јунајтед“

„Речица“ – „Борец“

„Љуботен“ – „Атлетико“

„Топ Гол“ – „Победа – Деспина“

Натпреварот во Кочани се игра во Недела со почеток во 16:30 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари