Во Сабота и Недела се играат натпреварите од 3-тото коло во Првата Фудбалска Лига за жени.

Во Скопје се игра дерби на двете екипи претенденти за највисок пласман, а во Битола на програмата е локалното дерби.

Екипата на „Кочани“ гостува во Велес каде ќе се одигра натпревар на некогашните шампиони кои сега се на дното на табелата.

Двојки од 3-тото коло:

„Борец“ – „Кочани“

„Драгон“ – „Каменица Саса“

„Ас Јунајтед“ – „Речица“

„Тиверија“ – Плачковица“

„Атлетико“ – „Топ Гол“

„Деспина Прилеп“ – „Шкендија“

Натпреварот „СЦ Истатов“ – „Љуботен“ е одложен.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари