На 11.09.2019 година во 18.15 часот на ул.,,Страшо Ербапче“ во Кочани се случила сообраќајна незгода во која В.И.(38) од Кочани, кој управувал мопед марка ,,џилера“ со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил пренесен во Клиничката болница Штип.

Увид на местото на настанот извршила екипа на ПС Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари