Во Недела продолжуваат натпреварите во Трета Фудбалска Лига – Југ. На програмата е второто коло а дерби натпреварот се игра во Василево каде истоимениот домашен клуб ја пречекува екипата на „Слога 1834“. И двете екипи одлично и ефикасно го започнаа новото првенство, виничани како домаќини славеа со 5:0 а „Василево“ како гост забележа сигурна победа од 4:0.

Двојки за второто коло:

„Василево“ – „Слога 1934“

„Овче Поле“ – „Малеш“

„Тиверија“ – „Дојранско Езеро“

„Брегалница сениори“ – „Младост Удово“

„Детонит“ – „Спартмани“

Слободна во ова коло е екипата на „Раклиш“.

Натпреварите започнуваа во 15:30 часот

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари