Недела, 15:00 часот е терминот за кога се закажани натпреварите од 4-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Југ.

„Слога 1934“ од Виница која досега направи три од три, и гостува на екипата на „Спартмани“ со надеж дека со нови три бода ќе остане на врвот на табелата.

Натпревари за 4-тото коло:

„Спартмани“ – „Слога 1934“

„Брегалница сениори“ – „Малеш“

„Тиверија“ – „Раклиш“

„Василево“ – „Дојранско Езеро“

„Детонит“ – „Младост Удово“

Слободна  е  екипата на „Овче Поле“

Натпреварите започнуваат во 15:00 часот

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари