Во Недела со почеток во 14:00 часот се играат натпреварите од 6-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Југ.

„Слога 1934“ по едно коло пауза повторно се враќа на зелениот терен. Во Виница ја пречекува екипата на „Младост Удово“, натпревар кој ќе се игра без гледачи поради изречената казна од страна на Дисциплинскиот комесар.

Во ова коло на програмата е и дерби натпреварот во Делчево каде гостува една од екипите која во досегашниот дел од првенството нема претрпено пораз и е на целосен учинок.

Двојки за 6-тото коло:

„Слога 1934“ – „Младост Удово“

„Брегалница сениори“ – „Овче Поле“

„Василево“ – „Раклиш“

„Детонит“ – „Малеш“

„Спартмани“ – „Дојранско Езеро“

Слободна е екипата на „Тиверија“ од Струмица.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари