Во Недела се играат натпреварите од 8-то коло во Трета Фудбалска Лига – Југ.

Во Виница „Слога 1934“ ќе му биде домаќин на беровскиот третолигаш, натпревар во кој виничани се големи фаворити, но сето тоа ќе треба и на теренот да го потврдат.

Дерби натпреварот се игра во Радовиш по кој многу нешта ќе бидат познати.

Двојки за 8-то коло:

„Слога 1934“ – „Малеш“

„Василево“ – „Тиверија“

„Детонит“ – „Овче Поле“

„Спартмани“ – „Раклиш“

„Младост Удово“ – „Дојранско Езеро“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари