За време на викендот се играат натпреварите од 8-то коло во Првата Фудбалска Лига за жени. Екипата на „Кочани“ гостува во Радовиш каде домаќин ќе и биде последнопласираната екипа на „Плачковица“. Во натпревар од дното кочанчанки ја очекуваат првата победа во оваа сезона.

Двојки од 8-то коло:

„Плачковица“ – „Кочани“

„Шкендија“ – „Каменица Саса“

„Љуботен“ – „Речица“

„Деспина Прилеп“ – „Борец“

„Топ Гол“ – „Ас Јунајтед“

„Атлетико“ – „Драгон“

„СЦ Истатов“ – „Тиверија“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари