За време на викендот љубителките на кошарката во Кочани ќе имаат можност да проследат три кошаркарски натпревари.

Најпрвин ви сабота со почеток во 12:00 часот во рамките на М-15 кошаркарската лига „Баскет Дино – Деликатес“ ја пречекува екипата на „ФМП Академија“ од Скопје.

Во Недела во 15:00 часот од првенството на М-16 „Баскет Дино – „Деликатес“ го пречекува „Кожуф“ од Гевгелија а истиот ден од 17:00 часот се игра натпреварот „Баскет Дино – Деликатес“ – „ФМП Академија“ од првенството на М-14.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари