Членовите на М.О. „Единство“ при СОУ „Љупчо Сантов“ – Кочани,  ги потсетија учениците од двете смени дека здравата храна може да биде вкусна и забавна и им приредија вистинско витаминско освежување со Предновогодишниот juice bar.

На големите одмори од двете смени се служеа бесплатни природни сокови направени од учениците, како и овошје.

Со ова младинска организација „Единство“ испрати порака до сите ученици дека и во зимските денови им требаат витамини, а тие можат да се добијат  и на забавен начин и со многу дружење.

УМКА – СОУ „Љупчо Сантов“

received_444939233085081received_2696486460407372

received_445722696092674received_603038440450229

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари