Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Т.(33) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 30.07.2019 во Јавната установа – Меѓуопштински центар за социјални работи Кочани, пријавениот кршел инвентар и се заканувал на Ф.А. (44) од Кочани.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари