Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Р.М.(31), С.М.(31), Д.М.(36), тројцата од Кочани и Ј.А.(33) од с.Облешево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 09.02.2020 на магистралниот пат од Пониква кон Кочани, пријавените се однесувале агресивно и упатувале закани кон Ѓ.А.(43) и Д.В.(39), двајцата од Скопје.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари