Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против П.М.(64) од с.Чешиново, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 03.03.2020, на место викано „Кула“, во атар на с.Чешиново, ја загрозил сигурноста на полициски службеник од Кочани, на тој начин што замавнувал кон него со железен предмет, упатувајќи притоа сериозни закани по неговиот живот, откако полицискиот службеник, кој бил на службена должност, го затекнал пријавениот како потпалува стрниште во нива.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари