Територијалната противпожарна единица – Кочани ги дезинфицира влезовите на зградите и лифтовите.

Ова е уште една од мерките за спречување на ширењето на коронавирусот.

Градоначалникот на Општина Кочани повика сите граѓани целосно и доследно да ги почитуваат мерките, препораките и задолженијата од Владата, Министерството за здравство и Светската здравствена организација.

Да се грижиме за јавното здравје и да се однесуваме одговорно!

Инаку како што дознаваме Територијалната противпожарна единица од Кочани ќе изврши дезинфекција во текот на денешниот и утрешниот ден на сите објекти за колективно домување, и на лифтовите.

PIC_1748

DJI_0749

Aleks-stanovi

DSCN9258

DSCN6556

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари