На попладневната прес конференција Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека едно лице од Кочани по направените тестовите се покажало дека е заразено со Ковид – 19.

Мажот на околу четириесетгодишна возраст се пријавил за тестирање по што тестовите покажале дека е позитивен.

Не е позната причината како се заразил но сепак сега се прават дополнителни анализи за да се утврди со кого заразеното лице било во контакт.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари