Според информациите од Министерството за здравство во последното деноноќие во Република северна Македонија регистрирани се 53 нови случаи позитивни на Ковид – 19 со што бројката на дијагностицирани сега изнесува 483 лица.

Меѓу новооткриените случаи 6 се од Кочани, Штип – 5, Скопје – 13, Струга – 14, Куманово – 8,  Велес – 1, Тетово – 2, Гостивар – 2 и Прилеп – 2.

Во изминатото деноноќие направени се 414 тестови. Досега во земјата се направени 4.920 тестирања на Ковид – 19.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари