Скромно но достоинствено се одбележа патрониот празник на ОУ „Малина Попиванова“ во Кочани.

Директорот на училиштето Благој Петров со дел од вработените положија свежо цвеќе на бистата на хероината Малина Попиванова во дворот на училиштето.

Во краткото обраќање Петров потсети дека денес се навршуваат 118 години од раѓањето на Малина Попиванова а годинава училиштето ќе слави мал јубилеј, 35 години од основањето на училиштето.

С. Ивановски

DSC_5129

DSC_5131

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари