Вечерва нешто пред 21:00 часот на крстосницата меѓу улиците „Димитар Влахов“ и „Стево Теодосиевски“ во Стришани се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две возила.

Според очевидци во сообраќајката учествувало ПМВ „Ауди“ со штипски регистарски таблички и полициско возило од ПС Кочани.

На фотографиите е забележано присуство на амбулантно возило што потврдува дека по се изгледа некој од учесниците во сообраќајката се здобило со повреди.

За подетални информации во текот на утрешниот ден.

С. Ивановски

5152

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари