Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 64 оздравени пациенти: Скопје 17, Куманово 9, Прилеп 12, Тетово 3, Струга  12,  Охрид 9, Гостивар 1, Кичево 1

Во изминатите 24 часа направени се 145 тестирања, а потврдени се 22 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје 13, Прилеп 2, Тетово 7.

Досега во земјата се направени вкупно 19241 тестирања на ковид -19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1664, бројката на оздравени пациенти е 1200, на починати е 91, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 373.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари