Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 6 оздравени пациенти: Штип 1, Велес 3, Гостивар 1, Кочани 1.

Во изминатите 24 часа направени се 349 тестирања, а потврдени се 29 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје 9, Куманово 1, Прилеп6, Тетово 5, Струга 2, Велес 2, Битола 2, Охрид 2.

Досега во земјата се направени вкупно 20088 тестирања на КОВИД-19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1723, бројката на оздравени пациенти е 1235, на починати е 95, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 393.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари