Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Н.Ј.(22) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 27.02.2020 бил извршен претрес на дом и други простории на пријавената, при што биле пронајдени и одземени шест шишиња ,,метадон“, едно шише ,,медоприм-фитофарм“.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари