Територијалната противпожарна единица Кочани по прославата на 20-ти Мај, „Празник на пожарникарите“ продолжи со активностите.

Најпрвин во текот на вчерашниот екипи од пожарната извршија дезинфекција на сите справи во детските игралишта во општината, а веќе денес на Градскиот пазар во Кочани, во соработка со „Црвен крст“ – Кочани, помогнаа во делењето на заштитни маски на купувачите и на продавачите.

„Нема седење, мора да се работи“, е мотото кое ја краси оваа единица.

С. Ивановски

424344

45

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари