На 21.05.2020 во 11.25 часот во зградата на Полициската станица Кочани, во просторијата за врски, настанал пожар.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната пшротивпожарна единица Кочани, а повредени лица нема.

Увид бил извршен.

ИЗВОР:  Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари