Скромно, но достоинствено денес беше одбележан патрониот празник на ОУ „Св. Кирил и Методиј“ во Кочани.

Од страна на делегација од Општина Кочани, од училиштето и од кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ од Кочани беше положено цвеќе пред бистата на сесловенските просветители Кирил и Методиј.

Поради состојбата со кронавирусот чествувањето помина во една мирна и скромна атмосфера.

С. Ивановски

P4010134

P4010145

P4010152

P4010162

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари