Во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 57, Куманово 10, Дебар 1, Штип 13, Прилеп 7, Тетово 19, Струга 3,
Велес 4, Битола 1, Охрид 5, Кавадарци 1, Гостивар 6, Пробиштип 2,  Свети Николе 2, Ресен 1.

Починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира оздравени 112 пациенти од: Скопје 42, Штип 40, Прилеп 1, Тетово 16, Велес 1, Гостивар 5, Кочани 2, Пробиштип 3, Свети Николе 2.

Досега во земјата се направени вкупно 59.633 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари