Во Сабота и Недела се играат натпреварите од Првата Фудбалска Лига за жени и од Третата Фудбалска Лига – Исток.

 

Во второто коло од Првата Фудбалска Лига за жени, екипата на „Кочани“ ќе му биде домаќин на „Ас Јунајтед“. Натпреварот започнува во 12:00 часот.

 

На другите натпревари се среќаваат:

 

„Драгон 2014“ – „Младост Иднина С“ (недела)

„Топ Гол“ – „Тиверија“

„Речица“ – „Борец“

„Конзули Јунајтед“ – „Истатов“

 

Во Недела со почеток во 16:30 часот се играат натпреварите од второто коло во Третата Фудбалска Лига – Исток. „Осогово“ му гостува на

 

„Карбинци“, а другите натпревари се среќаваат:

„Овче Поле“ – „Слога 1934“

„Академија Пандев“ – „Каменица Саса“

„Брегалница Голак“ – „Беласица“

„Напредок Здравје“ – „Баби“

„Работник“ – „Плачковица“

 

С. Ивановски

 

P3830358

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари