На 27.07.2020 во 11.00 часот во Полициската станица Кочани, Ш.Џ.(68) од Кочани пријавил дека околу 10.00 часот на ул.„Кеј на револуција“ во Кочани бил измамен од две лица.

Според пријавеното, едно од лицата му побарало 1.500 евра за да му ги покаже на другото лице, кое го претставил како Арап, а со цел да исплати оштета за сообраќајна незгода бидејќи не ги познавал еврата.

Според пријавата, откако Ш.Џ. ги дал парите на другото лице, тој отишол до возилото за да ги покаже на неговата сопруга, а како гаранција му оставил две златни нараквици. Ш.Џ. почекал некое време, по што се посомневал дека е измамен и заминал во златара каде му кажале дека нараквиците не се златни.

Се работи на расчистување на случајот.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари