По двата порази  од прволигашите, „Академија Пандев“ и „Беласица“, денес фудбалерите на „Осогово“ на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани го совладаа новиот третолигаш „ЊУ Старс“ со резултат 5:1 (3:1).

Иако гостите први го отворија резултатот со голот на Димитриевски, далеку поквалитетниот домаќин со головите на Паунов (2) Иванов, Крклински и Трајановски на крајот заслужено славеше.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари