Фудбалерите на „Осогово“ ја забележаа првата победа во годинешното првенство, откако денес со головите на Паунов (2), Цветанов, Натков и Јаневски по 1 како гости го совладаа „Карбинци“ 5:2 (3:2).

Во второто коло во главно победа на фаворитите. Од претендентите за највисок пласман изненадува поразот на „Беласица“ во Делчево, како и поразот на „Напредок Здравје“ на домашен терен од екипата на „Баби“.

Резултати од второто коло:

„Карбинци“ – „Осогово“  2:5

„Овче Поле“ – „Слога 1934“  1:0

„Академија Пандев“ – „Каменица Саса“  7:0

„Брегалница Голак“ – „Беласица“  2:1

„Напредок Здравје“ – „Баби“  1:2

„Работник“ – „Плачковица“  0:2

По двете одиграни кола на табелата со максимален број на бодови водат „Академија Пандев“ (11:0), „Плачковица“ (10:0), „Брегалница Голак“ (5:1), „Овче Поле“ (3:0), пред „Осогово“ (5:4), „Беласица“ (3:2), „Работник“ (2:3) и „Баби“ (2:5) со по 3. Без бодови по првите две кола се „Слога 1934“ (1:3), „Карбинци“ (2:8), „Напредок Здравје“ (1:10) и „Каменица Саса“ (0:9).

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари