Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките кои ќе го отворат годинешното првенство во двете втори лиги (Исток и Запад).

Жрепката сакаше „жетварите“ во првото коло да патуваат во Гевгелија, а екипата на „Слога 1934“ во Росоман.

Двојки за првото коло во Втора Фудбалска Лига – Исток:

„Кожуф“ – „Осогово“

„Росоман“ – „Слога 1934“

„Каменица Саса“ – „Брегалница“

„Плачковица“ – „Тиквеш“

„Победа“ – „Кит Го Пехчево“

Првенството стартува на 22 Август

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари