Во Сабота и Недела на патеката Кочани – Пониква на програмата е годинешната ридско брзинска трка „Пониква 2020“.

За Сабота е предвидено пробното возење, додека главната трка е во Недела.

Токму во овие два дена во периодот од 10:00 до 15:00 часот патниот правец Кочани – Пониква ќе биде затворен.

Се молат љубителите на природата и на планинскиот туризам доколку планираат денот да го поминат на Пониква да внимаваат на временските термини.

С. Ивановски

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари