За време на викендот продолжуваат натпреварите во Прва Фудбалска Лига за жени. Се игра 6-тото коло а дерби натпреварот е во Струмица каде „Тиверија“ го очекува минатогодишниот шампион „Каменица Саса“.

Кочанчанки гостуваат во Скопје каде против истоимениот клуб кој важи за голем фаворит немаат никакви шанси за некаков успех.

Двојки за 6-тото коло:

„Скопје“ – „Кочани“

„Тиверија“ – „Каменица Саса“

„Деспина“ – „Атлетико“

„Шкендија“ – „Шкупи“

„Љуботен“ – „СЦ Истатов“

„Топ Гол“ – „Плачковица“

„Ас Јунајтед“ – „Речица“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари