Со натпреварите од првото коло денес и официјално запона новото првенство во Прва пингпонгарска Лига.

На стартот во Кочани истоимениот клуб ја пречека екипата на „Винспин“ од Виница и ја забележа првата овосезонаска победа, совладувајќи ја младата но мошне надежна екипа на „Винспин“ со 4:1.

По првите два одиграни меча резултатот беше изедначен 1:1, а потоа искусните пингпонгари на „Кочани“ забележаа три последователни победи и дојдоа до победата.

С. Ивановски

42

43

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари