СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Т.(46) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Пријавената, на 10.09.2020 го напуштила својот дом каде требало да биде под здравствен надзор – изолација во траење од 14 дена.

При контрола од полициски службеници при ОВР Кочани не била пронајдена на адресата наведена во Решението.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари